Przedszkolaki z grupy I wiedzą, że owoce są smaczne, zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Przez cały tydzień gromadziły w kąciku przyrody różnorodne owoce, bawiąc się później w „owocowy stragan”. Spożywanie owoców jest konieczne dla zachowania zdrowia, dlatego maluchy postanowiły zrobić na drugie śniadanie owocowe szaszłyki, własnoręcznie nadziewając na patyczki pokrojone kawałki owoców.   Wykonywanie  pełnych witamin i aromatu smakołyków sprawiło przedszkolakom dużo radości i satysfakcji. Aż wreszcie nadeszła pora na kolorowe szaszłyki, które wyśmienicie smakowały wszystkim dzieciom!!! Najmłodsze przedszkolaki wykorzystały również zgromadzone w kąciku przyrody jabłka do wykonania naszyjników, które posłużą jako prezent lub jesienna dekoracja. W drugim „witaminkowym” tygodniu „Misie” zmobilizowały się do wspólnej pracy i przygotowały najpyszniejsze ciasto w świecie, czyli marchewkowe. Od samego rana pracy było niemało, panie obierały i  tarły marchewki i jabłka, dzieci mieszały wszystkie składniki, aby ciasto było miękkie, nie za słodkie i lekkie. Z niecierpliwością wszyscy oczekiwali na efekty swojej pracy- słynne ciasto marchewkowe okazało się strzałem w dziesiątkę. Przygotowanie ciasta z jabłek, marchewek oraz płatów owsianych zachęciło dzieci do dalszych eksperymentów kulinarnych w przedszkolu.