W ubiegły piątek 16. grudnia nasze przedszkole odwiedziła po raz kolejny pani Asia z Miejskiej Biblioteki Dziecięcej. Specjalnie dla dzieci z Trójeczki przygotowała zajęcia dotyczące tematyki zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Szybko wprowadziła słuchaczy w magiczny nastrój, a przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w całym spotkaniu. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali opowieści dotyczących tradycji wigilijnych, również tych związanych z czasami, kiedy ich rodzice, a może i dziadkowie byli dziećmi. Równie chętnie odpowiadali na pytania stawiane przez naszego gościa – wykazali się przy tym dużą znajomością potraw obecnych na stole podczas wigilijnego wieczoru oraz przygotowań i działań podejmowanych przed świętami. Dzięki temu spotkaniu, pełnemu nastroju zbliżających się świątecznych dni – dzieci porównały swoje doświadczenia i domowe zwyczaje oraz dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy, np. jak przed laty strojono choinki.  Wizyta pani Asi wywołała same pozytywne emocje, dzieci zostały obdarowane własnoręcznie wykonanymi przez nią choinkami i kolorowankami. Jeszcze raz trójeczkowicze serdecznie dziękują za odwiedziny i tym bardziej odliczają dni, które pozostały do tego magicznego czasu – niespełna tydzień i w wielu domach zabrzmi niejedna kolęda.