W czwartek 25 maja nasze dwie najstarsze grupy przedszkolne wybrały cię na wycieczkę autokarem do Żarek. Czekała tam na nie wielka niespodzianka, ponieważ dzieci uczestniczyły w warsztatach robienia pizzy.
Najpierw obserwowały i słuchały wskazówek kucharza,a następnie przystąpiły do przyrządzenia własnej pizzy. Założyły specjalne fartuszki i czapeczki, zasiadły do stołu, na którym czekały specjalne tacki z ciastem. Dzieci, każde indywidualnie formowały ciasto oraz układały wybrane przez siebie dodatki do pizzy. Przygotowane pizze trafiły do wielkiego pieca, gdzie po 6 minutach były już pięknie wypieczone i mogliśmy wspólnie zasiąść do wielkiej pizzowej uczty. Następnie spacerem udaliśmy się na plac zabaw, gdzie dzieci uczestniczyły w różnych zabawach. Po tak aktywnym dniu udaliśmy się do autokaru i szczęśliwie wróciliśmy do przedszkola.

Kategorie: 2022/2023