6 maja dwie grupy „Motylki” i „Pszczółki” wybrały się na wyczekiwaną z niecierpliwością wycieczkę autokarową do Gospodarstwa Agroturystycznego „Agroskałka” w Przybynowie.

Dzieci podczas pobytu w „Agroskałce” obejrzały Skansen Wsi Jurajskiej. Chata i kuźnia były wyposażone i urządzone wewnątrz w oryginalne sprzęty, narzędzia i meble, a pani przewodniczka  opowiadała ciekawe historie związane z pracą i życiem na wsi jurajskiej.

Kolejnym etapem wycieczki były warsztaty edukacyjne „Pranie w pianie”, podczas których przedszkolaki własnoręcznie mogły się przekonać, jak pracochłonne było pranie w dawnych czasach oraz zaprojektować i wykonać swoje mydełko.

Oprócz możliwości przeżycia historycznej wycieczki, dzięki której poznaje się tradycję i kulturę dawnej wsi jurajskiej oraz warsztatów mydlarskich nasi milusińscy udali się na spacer, gdzie mieli okazję zobaczyć m.in. kangura, pawie, króliki, kozy, owce, oraz wiele innych zwierząt.

Po tak intensywnie spędzonym czasie pyszna zupka i wata cukrowa wszystkim bardzo smakowały.

Wreszcie nadszedł czas na wyjazd powrotny do przedszkola, pod którym na swoje pociechy oczekiwali rodzice. Podczas całej wycieczki nie zabrakło oczywiście pamiątkowych zdjęć, do obejrzenia których serdecznie zapraszamy.

Kategorie: 2023/2024