Kontakt

Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 3, ul. Wojska Polskiego 6, 42-700 Lubliniec, sekretariat@pm3.lubliniec.pl, tel. 34 351 14 03

12.04.16 grupa III wybrała się na wycieczkę do piekarni. Koniecznie chcieliśmy zobaczyć jak powstaje chleb. Dzień wcześniej słuchaliśmy na ten temat opowiadania, ale nie ma to, jak zobaczyć coś na własne oczy. Wszystko wyjaśniło się podczas wizyty w piekarni u pana Kampy. Przywitał nas pan Karol, który na wstępie poczęstował nas przepysznymi ciasteczkami.

czytaj dalej
Po słodkiej przekąsce mogliśmy wyruszyć na zwiedzanie. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od magazynu z mąką. Zobaczyliśmy tam wielkie pojemniki podające mąkę do piekarni. Potem przeszliśmy do pomieszczenia, gdzie wyrabia się ciasto, a następnie piecze z niego chleb. Widzieliśmy pana piekarza, który ogromną łopata wyciągał piękne bochenki z gorącego pieca. Jak one pięknie pachniały!!! Zobaczyliśmy również panów piekarzy, którzy dzielili wyrośnięte ciasto chlebowe i wkładali je do foremek. Miało ono wyrosnąć, a następnie trafić do gorącego pieca. Obok pomieszczenia z chlebem była cukiernia, gdzie również nas zaproszono. Zobaczyliśmy tam ogromne miksery (w domu takich nie ma!), które wyrabiały ciasto na pyszne ciasteczka i inne słodkie wypieki.

Niestety, nadszedł czas powrotu do przedszkola, więc podziękowaliśmy pięknie naszemu przewodnikowi. Wycieczka wszystkim się podobała i wielu z nas chciałoby w przyszłości pracować w takim „przepysznym” miejscu.

 

galeria

 

 

Przejdź do treści Przejdź do menu