Jedną z najprzyjemniejszych i najchętniej podejmowanych przez dzieci  form aktywności jest działalność plastyczna, gdyż na długo pozostawia efekt działania w postaci obrazu, czegoś, co widać, co można wziąć do ręki, pokazać, podarować bliskiej osobie. W celu dostarczenia dzieciom nowych wrażeń dzieci z wszystkich grup wzięły udział  w warsztatach plastycznych eksperymentując z nowymi technikami i materiałami plastycznymi. Całe warsztaty odbywały się na zasadzie twórczej zabawy. Wykwalifikowane panie prowadziły zajęcia mające na celu rozwijanie twórczej swobody dzieci. Instruktorki służyły dzieciom swoją pomocą, ale nie wyręczały ich. Podchodząc do dziecka starały się wychwycić ich indywidualne zainteresowania i potrzeby, poszerzając tym samym ich możliwości poznawcze oraz manualne. Dzieci wspaniale bawiły się tworząc przepiękne obrazki o tematyce  uzależnionej od wyboru dziecka. Po tak pilnej i wytrwałej pracy dzieci mogły swoje dzieła zabrać do domu.