Pluszowe misie towarzyszą nam już od wielu wielu lat, w 2002, w 100. rocznicę powstania zabawki, dzień 25 listopada ustanowiony został Światowym Dniem Pluszowego Misia. Miś stał się bohaterem utworów dla dzieci, z których najbardziej znanym jest Kubuś Puchatek (ang. Winnie the Pooh) stworzony w 1926 przez brytyjskiego pisarza Alana Alexandra Milne’a. Innym niedźwiedzim bohaterem książek dla dzieci jest Miś Paddington. W Polsce popularne były dobranocki przedstawiające misia, np. Miś Uszatek czy Colargol. Życzymy wspaniałego „Dnia Pluszowego Misia”. Gościem specjalnym tegorocznej uroczystości w naszym przedszkolu  była mam Antosi i Janka, dzieci uczęszczających do naszego przedszkola. Pani Dominika czytała przepiękne wiersze o misiach. Nie zabrakło również urodzinowego tortu wykonanego przez naszą wspaniałą Panią Jolę .

misiu