Cóż to był za dzień….
Dzień pełen wrażeń i oczekiwania. Oczekiwania na upragnioną Wiosenkę i słoneczne dni. Poranek zapowiadał smutną, szarą, deszczową pogodę, ale my-wszystkie Trójeczkowe przedszkolaki zebraliśmy się na sali gimnastycznej, aby pożegnać zimę, a zachęcić Wiosenkę do przybycia z naszą przedszkolną „Panią Marzanną”. Dzieci z gr. II i III przygotowały piękne przedstawienie o Zimie i Wiośnie, każda grupa tańcząc do okoła Panny Marzanny zaśpiewała wiosenną piosenkę a na zakończenie wszyscy głośno wołaliśmy Marzanno, Marzanno, Ty zimowa Panno. Ciebie pożegnamy – Wiosnę przywitamy. No i cóż…na efekty nie trzeba było długo czekać, nasze okrzyki sprawiły, że na szarym niebie pojawiło się słonko, tak to upragnione słonko, a szare, ciężkie chmury zmieniły swój kolor na niebieski.

Witaj Wiosno !