14.01.2016 r. po raz kolejny odwiedzili nas uczniowie ZSOT w Lublińcu. Tym razem zajęcia ze starszymi kolegami przebiegały pod hasłem zimowej pory i karnawału.

Temat zajęć był jak najbardziej aktualny – przecież parę dni temu wszyscy szaleliśmy na naszym balu przebierańców, a i zima do nas nareszcie zawitała. Wspominaliśmy przedszkolny bal opowiadając o naszych balowych przebraniach i kolorując maski karnawałowe. Było mnóstwo zabaw ruchowych i tańców karnawałowych – „Kaczuszki”, „Woogi – Boogi”, „Czekolada”, „Jedzie pociąg”, „Tańczymy labada” oraz wiele innych. Wysłuchaliśmy bajki „Czekolada” i „Królewna Śnieżka”. Rysowaliśmy zimę, wymyślaliśmy przepis na najlepszą na świecie czekoladę, kolorowaliśmy ilustracje do bajki o Śnieżce. Najmłodsi z nas dostali na pamiątkę kolorowe baloniki. Z niecierpliwością czekamy na kolejną wizytę „starszaków”.