20 maja obchodziliśmy w przedszkolu Światowy Dzień Pszczół. Z tej okazji przeprowadzone zostały działania, których celem było uświadomienie dzieciom tego, że pszczoły są pożyteczne, że należy je chronić oraz pomagać im w przetrwaniu. Dlatego też zaprosiliśmy pana pszczelarza, dzięki któremu dzieci miały okazję spróbować różnych gatunków miodu, obejrzeć i przymierzyć strój pszczelarza, poznać budowę ula, przekonać się do czego służą ramki w ulu i z czego są zrobione, poczuć zapach prawdziwego, pszczelego wosku oraz zobaczyć dymkę. Na dzieci czekały w tym dniu również zabawy ruchowe, sensoryczne, zagadki, rebusy i działania matematyczne. Ponadto dzieci, pięknie poprzebierane za pszczółki mogły skorzystać z fotobudki oraz zapozować do zdjęcia przy naszym przedszkolnym ulu.

Kategorie: 2021/2022