Biedroneczki wiedzą jak być bezpiecznym na drodze

Biedronki przez cały tydzień zdobywały bardzo ważna wiedzę. Dzieci dowiedziały się jak być bezpiecznym na drodze.

Poznały znaki drogowe, zapoznały się z znaczeniem kolorów świateł drogowych, a także  z specyfiką pracy policji. Wszyscy dobrze wiemy jak ważne jest przestrzeganie zasad ruchu drogowego. Nasi Milusińscy potrafią już rozróżniać najważniejsze znaki i  przechodzić przez ulicę. Teraz żadna zebra czy to z światłami, czy bez nie jest im straszna.

A jeśli będą miały wątpliwości to z pomocą przyjdą im słowa piosenki ” czerwone na górze, zielone na dole…”.

Wybraliśmy się  także na spacer, na którym Biedroneczki pokazały jak dobrze zapamiętały zdobytą wiedzę. Przed wejściem na pasy dzieci zatrzymały się, rozejrzały i sprawnie parami  przechodziły po liniach zebry.

Możemy być dumni z naszych Biedronek, oby dalej tak wspaniale chłonęły wiedzę;-)

Biedronki poznają zasady bezpieczeństwa