Wiosna to okres lęgowy jerzyków – najskuteczniejszych pogromców komarów. Nasze przedszkole otrzymało z Urzędu Miasta wspaniałe budki lęgowe dla tych właśnie ptaków. Te wspaniałe pożyteczne ptaki łapią od 10-20 tyś. owadów latających każdego dnia. Komary
i meszki są rarytasem smakowym dla naszych zagrożonych wyginięciem ptaków. Zdaniem ekologów jerzyki są skuteczniejsze niż środki chemiczne, a nie szkodzą środowisku i zachowują czystość. W piątkowe popołudnie na budynku „Trójeczki” zamontowane zostały budki lęgowe tych wspaniałych ptaków.

Celem akcji jest szeroko rozumiana edukacja ekologiczna mieszkańców, głównie dzieci,
w zakresie pomagania zwierzętom oraz rozpropagowanie innego niż zabiegi chemiczne sposobu zwalczania komarów. Mamy nadzieje, że jerzyki zadomowią się u nas i zostaną naszymi przyjaciółmi.

Kategorie: 2021/2022