Misie spotkały się z panią Lilianą-psycholog pracującą w naszym przedszkolu, która poruszyła bardzo ważny temat.  Opowiedziała dzieciom jak zachować się w kontaktach z obcymi, kiedy i kogo prosić o pomoc, jak zachowywać się w wirtualnym świecie.

Misie chętnie wypowiadały się o swoich doświadczeniach z różnych sytuacji.  Grupa obejrzała krótkie bajeczki z owieczkami w rolach głównych dotyczące odpowiedzialnego korzystania z urządzeń elektronicznych oraz internetu. Owieczki pokazały że przyjaciel w świecie wirtualnym to nie to samo co w prawdziwym oraz że trzeba ostrożnie dobierać znajomych w internecie bo nie zawsze są tymi za kogo się podają.

Dodatkowo Misie poznały wspaniałą piosenkę dotyczącą odpowiedzialnego korzystania z dobrodziejstw nowych technologi i wyższości realnego świata nad nim.

Na koniec otrzymały zadanie: miały narysować jak spędzają wolny czas bez użycia komputera, komórki czy tabletu. Dzieci wykonały piękne prace jak bawią się z rodzeństwem, skaczą na skakance, spacerują, układają klocki – każdy miał swój pomysł na kreatywne i wartościowe spędzenie czasu.

Serdecznie dziękujemy za tę ważną lekcję.

Kategorie: 2021/2022