Jeżyki z grupy I podczas ostatnich styczniowych zajęć zapoznały się z tematem dokarmiania ptaków. Najmłodsi dowiedzieli się, że zima to trudny czas dla ptaków, dlatego należy im pomagać. Poznały ptaki zimujące w Polsce, a także te których nie spotkamy zimą, bo odlatują do ciepłych krajów jak np. bocian. Dokarmiając ptaki dzieci uświadamiają sobie, że bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przetrwać trudnych zimowych warunków. Była to również doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności oraz wrażliwości na losy zwierząt. Dzieci dowiedziały się kiedy rozpocząć dokarmianie ptaków, a kiedy zakończyć, jaki pokarm jest dla nich najlepszy, czym karmić ptaki, a czego unikać, gdzie można ustawić karmnik. Na zakończenie przedszkolaki wykonały prace plastyczna „Sikorka”.

Kategorie: 2021/2022