Nasze miasto obchodzi w tym roku 750 lecie powstania – z tej okazji w „Trójeczce” zorganizowaliśmy liczne atrakcje dla przedszkolaków. Między innymi „QUIZ WIEDZY O LUBLIŃCU” oraz  konkurs fotograficzny „LUBLINIEC W OBIEKTYWIE PRZEDSZKOLAKA” skierowane do dzieci z lublinieckich  przedszkoli oraz ich rodzin.  Konkursy stały się wspaniałą okazją do rozpowszechniania wiedzy o naszej małej ojczyźnie i budowania postawy przywiązania do swojej miejscowości, bo każdemu z nas LUBI SIĘ TU BYĆ.

W słoneczny czwartkowy poranek rozpoczęliśmy naszą wspaniałą uroczystość, na którą zaprosiliśmy małych uczestników wraz z rodzicami.

Nie zabrakło również na naszej uroczystości szczególnych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas Burmistrz Miasta Lublińca Edward Maniura oraz pani Wiceburmistrz Anna Jonczyk-Drzymała.

Do oceniania konkursów powołaliśmy jury, w skład którego weszli: pan Andrzej Musioł, pan Adam Richter oraz pan Olgierd Kniejski, a także pani Aleksandra Szczygieł – lubliniecka fotograf, która była członkiem jury    w rodzinnym konkursie fotograficznym „Lubliniec w obiektywie przedszkolak”.  Wykonywała również zdjęcia podczas naszej uroczystości.

W pierwszej części konkursu prowadząca powitała serdecznie zebranych gości i zaprosiła reprezentantów przedszkoli z terenu Lublińca  do udziału w quizie wiedzy o Lublińcu „Znam swoje miasto”. W konkursie wzięły udział starszaki, czyli dzieci z najstarszych grup przedszkolnych wraz z jednym z rodziców:

Przedszkole Miejskie nr 1 – Szymon z mamą Alicją

Przedszkole Miejskie nr 2 –  Maja z tatą Pawłem

Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 3 – Agata z mamą Patrycją

Przedszkole Miejskie nr 4 –  Antoni z tatą Sebastianem

Przedszkole Miejskie nr 6 –  Weronika z mamą Sandrą

Przedszkole Miejskie nr 7 – Miłosz z tatą Pawłem

Przedszkole Miejskie nr 8 – Filip z mamą Klaudią

Przedszkole z Zespołu szkół im. Edyty Stein – Konrad z mamą Anną

Wyspa Szkrabów – Jakub z mamą Joanną

Bajkolandia – Oliwia z mamą Marzeną.

W dalszej części prowadząca dokładnie wyjaśniła  przebieg i zasady konkursu. Uczestnicy quizu mieli do wykonania 10 zadań związanych z naszym miastem.

Jury czuwało nad poprawnością wykonywanych zadań, chętnie przymykając oko na ewentualne drobne potknięcia, wiedząc że w naszej konkurencji starują przedszkolaki.

Po wykonaniu wszystkich zadań prowadząca serdecznie pogratulowała uczestnikom. Przekazała, iż poziom wiedzy o Lublińcu był naprawę ogromny,
a przygotowanie na najwyższym poziomie.

Podczas obrad jury wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na chwilę odpoczynku i słodki poczęstunek do drugiej części ogrodu, gdzie czekała niespodzianka – wyjątkowe foto-budki w których można było wykonać pamiątkowe zdjęcia.

W tym czasie również w ogrodzie grupa „Misiów” z Trójeczki wykonywała piękne prace podczas pleneru malarskiego, którego głównym tematem był Lubliniec. Uczestnicy i zaproszeni goście mogli w wolnej chwili przyglądać się pracy dzieci.

Po tak przyjemnej i słodkiej przerwie, prowadząca zaprosiła szanowne jury do zabrania głosu i podsumowania naszego quizu. Nie zabrakło gratulacji za ogromną wiedzę i umiejętności, jednocześnie ogłaszając, że wszyscy są zwycięzcami.

Następnie głos zabrali – gospodarz naszego miasta pan Edward Maniura oraz dyrektor naszego przedszkola pani Janina Obrzud.

Bardzo przyjemną chwilą było wręczanie nagród, zarówno za udział
w konkursie fotograficznym, jak i quizie. Dzieci otrzymały nie tylko wyjątkowe upominki, ale także niespodzianki w postaci voucherów i wejściówek do różnych lublinieckich ciekawych miejsc. Każdy uczestnik oraz zaproszeni goście i jurorzy otrzymali smaczne i zdrowe miodki.

Na zakończenie tak wspaniałej uroczystości prowadząca podziękowała wszystkim za wspólne chwile i wspaniałą zabawę.

Pragniemy serdecznie podziękować naszym sponsorom oraz osobom wspierającym nas w podejmowanych działaniach. To dzięki Wam mogliśmy zarówno zorganizować tak wyjątkową uroczystość i ugościć wszystkich zaproszonych, jak również przygotować dla uczestników upominki i bardzo docenić ich wkład w przygotowanie do organizowanych przez „Trójeczkę” przedsięwzięć.

D Z I Ę K U J E M Y :

• Gramar Sp. z o.o.
  • Pasjonart
  • Kwiaciarnia Arnika
  • Rada Rodziców: Agnieszka Hewig, Małgorzata Sodomska, Agata Bazan, Justyna Piwowarczyk.

Kategorie: 2021/2022