W drugim tygodniu września starszaki szukały odpowiedzi na pytanie „Jak być superbezpiecznym przedszkolakiem?”

W tym celu utrwaliły zasady bezpiecznego poruszania się na terenie przedszkola, placu zabaw, poznały drogę ewakuacyjną i jej oznaczenia.

„Misie” uczyły się, jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę, jak zachowywać się w kontaktach z osobami nieznajomymi. Ponadto poznały podstawowe znaki drogowe, których kolorowe symbole przyozdobiły hol przedszkola oraz utrwaliły numery alarmowe.

Podsumowaniem „bezpiecznego” tygodnia była wizyta dzieci w Miasteczku Ruchu Drogowego  przy Szkole Podstawowej nr3 w Lublińcu. Sprawdzian z wiedzy o przepisach ruchu drogowego został zaliczony przez każdego starszaka na szóstkę!!!

Nagrodą za popis wiedzy o zasadach bezpieczeństwa był pobyt na szkolnym placu zabaw, gdzie dzieci relaksowały się po trudnym egzaminie.

Bardzo dziękujemy Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 3 w Lublińcu za możliwość skorzystania z Miasteczka Ruchu Drogowego.

Kategorie: 2021/2022