Wrzesień to miesiąc, w którym jak co roku włączamy się w akcję: ,,Sprzątnie Świata”, która jest dla dzieci  aktywna forma edukacji ekologicznej. Tegoroczna akcja jest to już 28 edycja projektu pod hasłem: ,,Myślę, więc nie śmiecę’’.

24.IX 21r. wszystkie grupy podjęły się wspólnego porządkowania  ogrodu przedszkolnego i jego okolicy.  Dzieci otrzymały worki na śmieci oraz rękawice ochronne i przystąpiły do pracy. Wierzymy, że prowadzone przez nas działania proekologiczne  będą miały swoje pozytywne konsekwencje
w przyszłości. Dzieci uczą się prawidłowego segregowania śmieci oraz wyrzucania odpadów tylko w wyznaczone miejsce. Staramy się wychowywać świadomych ekologicznie miłośników przyrody  i obywateli.

Kategorie: 2021/2022