„Misie” z grupy IV lubią jak na zajęciach dzieję się coś magicznego. Tym razem doświadczenia z wykorzystaniem cytryny posłużyły do zapoznania dzieci z literą „c, C”.

Pierwsze doświadczenie to obrazek – zagadka malowany sokiem z cytryny, do rozwiązania  której posłużyło ciepło płomienia świecy (oczywiście pod kontrolą nauczycielki). Pięknie pachnący i widowiskowy dla przedszkolaków – cytrynowy wulkan sprawił wiele radości i może być świetnym pomysłem na wspólne wieczory z mamą i tatą. Do trzeciego doświadczenia potrzebowaliśmy dodatkowo butelki, w której umieściliśmy kilka łyżeczek sody . Po wlaniu do wnętrza butelki soku z cytryny zamknęliśmy otwór butelki balonem. Oprócz efektu piany dzieci mogły zaobserwować jak  balon napęczniał, co świadczy o powstałym podczas reakcji gazie. Na efekty ostatniego doświadczenia „Misie” musiały poczekać dłuższą chwilkę, ponieważ różnice między cząstkami jabłek, z których jedna została skropiona sokiem z cytryny  były widoczne po dwóch godzinach.

Wykonując w przedszkolu lub w domu  proste doświadczenia, dzieci spróbują odnaleźć odpowiedzi na wiele pytań, które bez doświadczeń nie są takie oczywiste.

Życzymy wspaniałej zabawy!!!

Kategorie: 2021/2022