Nikt się tego nie spodziewał, że podczas zimnych i ponurych, pierwszych dni lutego grupie Jeżyków przytrafi się taka przygoda. A to za sprawą wyprawy do Afryki, w celu poznania tamtejszych zwierząt. Cały tydzień Maluchy spędziły w towarzystwie żyrafy, lwa, słonia oraz innych mieszkańców dżungli i sawanny. Było to wspaniałą okazją do poznania ciekawostek o ich naturalnych warunkach życia i pożywieniu, a także doskonalenie umiejętności opisywania wyglądu zwierząt – wskazywania podobieństw i różnic oraz umiejętności łączenia w zbiory i przeliczania.  W te dni przestrzeń została wypełniona także dźwiękiem bębnów i muzyki rodem z afrykańskiego kontynentu, a jako podsumowanie dzieci wykonały prace plastyczne przedstawiające wybrane przez wszystkich zwierzątko, które ozdobią przedszkolną galerię.

Kategorie: 2021/2022